thefootballtraveller.co.uk tft football fixtures from england, scotland, wales and ireland club focuses programme reviews

thefootballtraveller.com cherry red records

home tft tft about us tft tft TFT contents tft tft fixture update tft tft noticeboard tft tft hops tft tft europe tft tft links tft tft contact us

tft PLEASE ALSO CHECK TWITTER @footballtrav

UPDATE TO ISSUE 32

THURSDAY 5TH APRIL 2018
VANARAMA NATIONAL LEAGUE (7.45): Add: NORTH: Curzon Ashton v Alfreton Town

EVO-STIK NORTHERN PREMIER LEAGUE (7.45): Barwell v Coalville; Farsley v Whitby; Colwyn Bay v Prescot; Ossett Town v Brighouse; Tadcaster v Scarborough

EVO-STIK LEAGUE SOUTH (7.45): Add: PREMIER: St Neots v St Ives

EBAC NORTHERN LEAGUE: Add: E. ARMSTRONG MEMORIAL CUP 2ND ROUND: Durham City v Thornaby; Tow Law Town v Bedlington Terriers

NEWCASTLE BUILDING SOCIETY NORTHERN ALLIANCE: Add: TEAM VALLEY CARPETS AMATEUR CUP FINAL: Blyth Spartans Res v Prudhoe Youth Club Seniors (7.30 at Birtley Town FC)

TOOLSTATION NORTHERN COUNTIES EAST LEAGUE (7.45): Add: ONE: Selby Town v Brigg Town; LEAGUE CUP 4TH ROUND: Handsworth Parramore v Knaresborough Town

EAST RIDING COUNTY LEAGUE (6.15): Add: H. E. DEAN CUP 2ND ROUND: Banks Harbour v Window Doctor; Driffield Town v Hutton Cranswick SRA; Eastern Raiders v Holme Rovers; Leven Members Club v Langtoft; Market Weighton United v North Cave; Skirlaugh Athletic v Lambwath

EAST MIDLANDS COUNTIES LEAGUE (7.45): Add: Aylestone Park v Stapenhill

ABACUS LIGHTING CENTRAL MIDLANDS LEAGUE (7.45): Add: BLACK DRAGON NORTH: Newark Town v Clay Cross

HALLMARK SECURITY LEAGUE [NWCL] (7.45): Add: PREMIER: 1874 Northwich v Winsford; ONE: New Mills v Litherland REMYCA

SMURFIT KAPPA CUMBERLAND LEAGUE (6.30): Add: PREMIER: Cockermouth v Workington Athletic

BAINES BAGGULEY PENHALE NORTH LANCASHIRE LEAGUE (6.15): Add: ONE: Morecambe Royals v Highgrove Res

the bay WEST LANCASHIRE LEAGUE (5.45): Add: PREMIER: Tempest v Longridge

MID CHESHIRE SENIOR CUP SF (7.45): Add: Winsford United v 1874 Northwich

TOTAL MOTION MIDLAND LEAGUE (7.45): Add: PREMIER: Haughmond v Boldmere St Michaels; Worcester v Westfields; ONE: Bolehall v Uttoxeter; Walsall Wood v Nuneaton Griff (prov); TWO: Barnt Green v Pelsall; THREE: Alcester v Central Ajax (6.10); Delete: Coventry Alvis v Pershore

NORTH BUCKS LEAGUE (6.15): Delete: PREMIER: Duston Dynamos v Brackley Sports; INTERMEDIATE: AFC Santander v Stony Stratford Town

KERSHAW CAMBRIDGESHIRE LEAGUE (6.15): SENIOR A: Bar Hill v Somersham Town; SENIOR B: Witchford 96 v Whittlesford; BAMBRIDGE CUP: Guilden Morden v Melbourn

THURLOW NUNN LEAGUE (7.45): Add: PREMIER: Godmanchester v Ipswich Wanderers; ONE: Wisbech St Mary v Downham

SPARTAN SOUTH MIDLANDS LEAGUELGE (7.45): Hoddesdon v St Margatetsbury; Holmer Green v Tring Athletic; L Oxhey v London Colney (7.30); ONE: Hatfield v Baldock; Hillingdon v Harefield; Winslow v Risborough

CHERRY RED RECORDS COMBINED COUNTIES LEAGUE: Add: PREMIER: Epsom & Ewell v Banstead; Farnham v Camberley; North Greenford United v Westfield; ONE: Chessington & Hook United v Worcester Park; Delete: South Park Res v Cobham

MACRON STORE SOUTHERN COMBINATION LEAGUE: TWO: Cowfold v Upper Beeding (7.30 at Steyning Town FC)

MID SUSSEX LEAGUE (6.15): PREMIER: Balcombe v Cuckfield Rangers; Copthorne v Forest Row; Lindfield v Sporting Lindfield

SYDENHAMS LEAGUE (WESSEX): Add: ONE: Verwood Town v Fawley; Delete: PREMIER: Amesbury v Hamworthy United

uhlsport HELLENIC LEAGUE (7.45): Add: BLUEFIN SPORT SUPPLEMENTARY CUP 3RD ROUND: Highworth v Clanfield 85; BLUEFIN SPORT CHALLENGE CUP SF: Bracknell v Windsor [3G]; CHAIRMANíS CHALLENGE CUP QF: Chalvey v Penn & Tylers Green Res (at Slough Town FC [3G]); PERPETUA PRESS FLOODLIT CUP QF: Thatcham v Brimscombe & Thrupp

TOOLSTATION WESTERN LEAGUE (7.45): ONE: Chard v Ashton & Backwell

YEOVIL LEAGUE (6.15): PREMIER: Martock v Somerton Res; ONE: Bradford Abbas v Pen Mill Athletic; Odcombe v Brhoden
HIGHADMIT PROJECTS SOUTH WALES ALLIANCE LEAGUE: Add: PREMIER: Ton & Gelli v Baglan Dragons (7.15)

DEVONALDS RHONDDA LEAGUE (6.00): PREMIER: Stanleytown v Tonyrefail Welfare; The Baglan v Penygraig

PEMBROKESHIRE LEAGUE (6.00): ONE: Carew v Clarbeston Road; Goodwick v West Dragons; Hakin v Merlins Bridge

FRIDAY 6TH APRIL 2018
HASLEM-SHEPPARD HALIFAX LEAGUE (6.15): Add: ONE: Holmfield v Salem (at Natty Lane, Halifax HX2 9DY)

HUDDERSFIELD FA CHALLENGE CUP SF: Add: Hepworth United v Golcar United (7.30 at Storthes Hall)

WAKEFIELD LEAGUE: Add: PREMIER DIVISION CUP FINAL: Rock Inn v Royston Cross (7.30 at Nostell MW FC)

HALLMARK SECURITY LEAGUE [NORTH WEST COUNTIES] (7.45): Add: PREMIER: City of Liverpool FC v Burscough

MAIDENHEAD NORFOLKIANS' CUP SENIOR SECTION FINAL: Add: Langley v Reading YMCA (7.30 at Maidenhead United FC)

WYCOMBE LEAGUE: TOM HOOKER LEAGUE CUP FINAL: FC Tradesmen v Hazlemere Sports (7.00 at Marlow FC)

INVEST SOUTHWEST TAUNTON LEAGUE: Add: ONE: Wembdon v Morganians (6.30)

PREMIER LEAGUE CUP [U23]: Add: Sheffield United v Newcastle (7.00 at Stocksbridge Park Steels FC)

EFL YOUTH ALLIANCE: Add: MERIT TWO: AFC Wimbledon v Forest Green (1.00); Leyton Orient v Yeovil (noon)


tft